Pożar i wypadek w Strzegomiu (ZDJĘCIA)

strzegomiak.pl
strzegomiak.pl

Pierwszy alarm - 11:47

 

Zadysponowano nas do pożaru przy Aleji Wojska Polskiego w Strzegomiu. Czarny, gęsty dym był widoczny z odległości kilku kilometrów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia na składowisku odpadów poprodukcyjnych zastano pożar gumowych ścinek na hałdzie oraz tworzyw sztucznych we wnętrzu metalowego kontenera. Natychmiast przystąpiliśmy do działań.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu lini zasilającej od nasady hydrantu do naszego zbiornika, zbudowaniu linii gaśniczej oraz utworzeniu linii zasilającej zbiornik OSP Strzegom. Nasi ratownicy w aparatach ODO podawali jeden prąd piany średniej na palące się odpady poprodukcyjne. Wysoka temperatura dodatkowo utrudniała działania gaśnicze. Na miejsce przybywały kolejne jednostki ze Świebodzic, Goczałkowa, Rogoźnicy, Olszan, Żelazowa i Świdnicy. Za pomocą SH-23 podawano jeden prąd wody w obronie zagrożonego magazynu i ładowarki stojącej w pobliżu miejsca objętego pożarem. Akcja trwała niemal 5 godzin.

 


Drugi alarm - 22:08

 

Tym razem doszło do wypadku drogowego na krajowej "5" w pobliżu stacji paliw Shell w Strzegomiu. Przy zdjeździe do Strzegomia zderzyły się dwa samochody marki ford oraz volkswagen. Dwie osoby trafiły do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku samodzielnie wydostali się z pojazdów. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetlaniu miejsca zdarzenia.

 

zdj: strzegomiak.pl / swidnica24.pl

Write a comment

Comments: 0