Nasi druhowie na 150-leciu straży w Torgau (ZDJĘCIA+WIDEO)


Rok 2014 jest wyjątkowy dla druhów z zaprzyjaźnionego, niemieckiego miasta Torgau. Dokładnie 150 lat temu powstała tam jednostka ochotniczej straży pożarnej. Na uroczystości związane z obchodami tego jubileuszu zostali zaproszeni strażacy z gminy Strzegom, wśród nich dwóch druhów naszej OSP: Roman Wołczański i Paweł Leśnicki. W dniach 15-17 sierpnia reprezentowali gminę na uroczystościach w Niemczech.

W ciągu tych trzech dni mieli okazję poznać niemiecką kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości oraz odwiedzić parę ciekawych miejsc. Jednym z nich był Pomnik Bitwy Narodów w Lipsku. Budowla o wysokości ponad 90 metrów wywarła spore wrażenie na zwiedzających.


Sporym wyróżnieniem była również możliwość wzięcia udziału w defiladzie ulicami miasta Torgau, która przyciągnęła tłumy mieszkańców, a także zamieniła miasteczko w prawdziwą stolicę pożarnictwa. W ceremonii wystąpiły m.in. pojazdy straży pożarnej od prawdziwych zabytków aż po najnowsze osiągi techniki. Wyjazd można zaliczyć do naprawdę udanych.

Write a comment

Comments: 0