Podwójny poranny wyjazd (ZDJĘCIA)


Pierwszy alarm: 13 gru, 05:25

Drugi alarm: 13 gru, 06:01


O godzinie 5:25 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 5 w pobliżu Mielęcina. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy ford mondeo, który po dachowaniu znajdował się na pobliskim polu poza jezdnią. 

Pasażerowie samodzielnie opuścili pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego i przetransportowani do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz rozłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonym pojeździe. Na miejscu były jednostki ze Świebodzic, Strzegomia, Jaroszowa i Stanowic.


O godzinie 5:55 zakończyliśmy działania i udaliśmy się do bazy. Podczas drogi powrotnej otrzymaliśmy informację ze Stanowiska Kierowania o kolejnym zdarzeniu. W Świebodzicach, w pizzerii Roma doszło do zadymienia. Nasz zastęp oraz JRG Świebodzice udał się zatem w kierunku Świebodzic. Zadysponowano również dwa zastępy z JRG Świdnica, które na miejsce zdarzenia dotarły jako pierwsze.

Okazało się, że w lokalu doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, a pożar zgasł samoczynnie. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomieszczenia restauracji zostały przewietrzone. Dokonano pomiaru stężeń na obecność niebezpiecznych gazów, nie stwierdzając ich obecności. Działania trwały około jednej godziny.

Write a comment

Comments: 0