Podwójny piątek (ZDJĘCIA)

Alarm: 29-05-2015, 13:43

Alarm: 29-05-2015, 14:02


Otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym na DW 374 w pobliżu zjazdu na Międzyrzecze. Na miejscu zastano zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. 

Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala. Na miejscu były jednostki ze Stanowic, Strzegomia i Świebodzic oraz policja i pogotowie ratunkowe.


O godzinie 14:02 zostaliśmy przedysponowani do kolejnego zdarzenia. Tym razem zgłoszenie dotyczyło miejscowego zagrożenia przy ulicy Świebodzkiej w Stanowicach. W pobliżu jednej z posesji, na drzewie osadził się rój pszczół. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wezwaniu zaprzyjaźnionego pszczelarza. Nasz zastęp poprosił dyżurnego SK o zadysponowanie podnośnika hydraulicznego z JRG Świebodzice ze względu na brak dostępu do roju znajdującego się na wysokości około 10 metrów. Przybyli na miejsce pszczelarze przy pomocy podnośnika złapali pszczoły do rojnicy i tym samym zlikwidowali zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

Write a comment

Comments: 0