Dwa wypadki przy zjeździe na Międzyrzecze (ZDJĘCIA)

Alarmy:

27.02.2016, 13:13;

27.02.2016, 18:55;

27.02.2016, 20:01

 

Zostaliśmy dwukrotnie zadysponowani do wypadków drogowych na drodze wojewódzkiej nr 374 przy zjeździe na Międzyrzecze. Trzecie zdarzenie dotyczyło pomocy policji na miejscu zdarzenia po drugim wypadku.

W pierwszym zdarzeniu o godzinie 13:13 brały udział cztery samochody osobowe. Po przyjeździe naszego zastępu na miejsce zdarzenia, znajdowały się one na poboczu drogi, a kierowcy i pasażerowie samodzielnie opuścili pojazdy. Na miejscu był Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

 

O godzinie 18:55 w tym samym miejscu, VW Fox uderzył w tył Forda Mondeo. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej. Trzy osoby, w tym małe dziecko, zostały przetransportowane do szpitala. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz oświetleniu terenu akcji. Droga wojewódzka była nieprzejezdna przez blisko trzy godziny. Policja wyznaczyła objazd przez Stanowice. Na miejscu były jednostki OSP Stanowice, OSP Strzegom i JRG Świebodzice.

 

Po zakończeniu drugiej akcji, nasza jednostka pozostała na miejscu zdarzenia. Dalsze działania polegały na oświetlaniu miejsca zdarzenia podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję. Po zabraniu pojazdów z jezdni, strażacy usunęli plamy oleju i płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu, a także uprzątnęli jezdnię z rozbitego szkła.

Write a comment

Comments: 0