Sukces Jakuba Pawełka (ZDJĘCIA)

22 marca 2016 w Świdnicy nasz druh Jakub Pawełek brał udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Po przejściu etapu gminnego, w którym Jakub okazał się bezkonkurencyjny, równie dobrze zaprezentował się na etapie powiatowym i zajął III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W eliminacjach gminnych uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test pisemny składający się z 30 specjalistycznych pytań, a później w części ustnej udzielić odpowiedzi na 5 wylosowanych pytań. Z tymi zadaniami Jakub poradził sobie najlepiej i zajął I miejsce, uzyskując prawo do reprezentowania gminy Strzegom na szczeblu powiatu. Na tym etapie test składał się z 40 pytań zamkniętych oraz 5 pytań opisowych. Oto najlepsza trójka ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego:

 

1. Emilia Poznańska (II LO Świdnica)

2. Mateusz Zalewski (II LO Świdnica)

3. Jakub Pawełek (LO Strzegom)

 

Warto dodać, że w eliminacjach gminnych świetnie poradzili sobie również uczniowie z naszej szkoły podstawowej - Michał Czekatowski zajął pierwsze, a Kacper Kieler czwarte miejsce. Miejmy nadzieję, że udział w konkursie rozbudzi pasję do pożarnictwa wśród tych młodych ludzi i w przyszłości zasilą oni szeregi OSP Stanowice. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Foto: swidnica24.pl

 

Write a comment

Comments: 0