Groźny wypadek pod Bartoszówkiem (ZDJĘCIA)

Alarm 03.08.2016, 16:08

Wczoraj (03.08) o godzinie 16:08 nasz zastęp został zadysponowany do poważnego wypadku na trasie Strzegom-Jaroszów, przy zjeździe na Bartoszówek. Odpowiedź na wezwanie była natychmiastowa i bez załączania syreny alarmowej, bowiem druhowie przebywali jeszcze w remizie po powrocie z poprzedniej akcji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano wypadek drogowy, w którym brały udział trzy samochody osobowe: Ford Escort, Honda Jazz i Nissan Pulsar. Bezzwłocznie przystąpiono do wydostania z pojazdu i udzielenia pomocy poszkodowanej pasażerce z hondy. Na miejscu był zespół ratownictwa medycznego, który zaraz po ułożeniu poszkodowanej na noszach typu deska rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową.

 

Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę. Na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało pasażerkę hondy, 30-letnią mieszkankę Jaroszowa, do szpitala w Legnicy.

 

Kierowcy z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala w Świdnicy. W zdarzeniu brał również udział pies, który zginął na miejscu.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu i uwolnieniu osób poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, przygotowaniu dwóch asekuracyjnych linii gaśniczych, przyjęciu śmigłowca LPR, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym.

Write a comment

Comments: 0