Pożar samochodu pod Stanowicami (ZDJĘCIA)

Alarm 04.08.2016, 12:41

 

Zostaliśmy zaalarmowani do zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 374 na trasie Świdnica-Strzegom. Na wysokości Stanowic zapalił się samochód dostawczy skrzyniowy Ford Transit.

Działania naszego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zatrzymaniu ruchu drogowego w obu kierunkach, ugaszeniu pożaru przy użyciu jednego prądu piany ciężkiej i rozłączeniu akumulatora w pojeździe.

 

Na miejsce dotarł również zastęp z JRG Świebodzice, który przy użyciu jednego prądu wody zajął się dogaszaniem materiałów zgromadzonych na skrzyni ładunkowej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pasażerowie zdążyli oddalić się od pojazdu na bezpieczną odległość.

 

Spaleniu uległy narzędzia i materiały przewożone na skrzyni ładunkowej oraz część tylnej kanapy wewnątrz samochodu. Sprawna akcja strażaków uchroniła pojazd przed doszczętnym spłonięciem, bowiem w momencie przybycia naszego zastępu ogień przedostawał się już do wnętrza kabiny.

 

Przed przybyciem straży pożarnej nieudaną próbę ugaszenia pożaru za pomocą gaśnic proszkowych podjęli przejezdni kierowcy.

Write a comment

Comments: 0