"Strażacki Dzień Dziecka" i obchody 65-lecia OSP Tomkowice (ZDJĘCIA)

W sobotę 28 maja br. nasi druhowie wzięli udział w pierwszym "Strażackim Dniu Dziecka" i obchodach 65-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomkowicach.  

Jednostki z Gminy Strzegom (Stanowice, Strzegom, Rogoźnica i Granica) zaprezentowały swoje wozy bojowe oraz sprzęt. Każda z jednostek przeprowadziła mały pokaz, który był połączony ze wspólną zabawą z dziećmi. [czytaj więcej...]

  

Obchody 65-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomkowicach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele w Tomkowicach. Następnie nastąpił przemarsz pod remizę jednostki, gdzie złożono meldunek Burmistrzowi Miasta i Gminy Strzegom Zbigniewowi Suchycie. Druga część obchodów odbyła się na sali, a na niej krótka akademia artystyczna dzieci. Następnie wręczono odznaczenia (Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznakę Strażak Wzorowy i Odznaki Za wysługę lat) dla druhów z Tomkowic. Druhom z Tomkowic gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych owocnych lat działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

 

Naszą jednostkę reprezentowali druhowie: Józef Jabłoński, Zbigniew Pawełek, Krzysztof Kuczma, Jakub Pawełek i Karol Makowski.

 

Foto. OSP Tomkowice

Write a comment

Comments: 0