Zadymienie mieszkania i wypadek kolejowy (ZDJĘCIA)

Alarm 1.08.2016, 14:57

Alarm 1.08.2016, 15:26

 

Dyżurny SKKP zadysponował nasz zastęp do zadymienia w mieszkaniu przy ulicy Szkolnej w Świebodzicach. Po przyjeździe i rozpoznaniu nie stwierdzono zadymienia, jednak w środku mieszkania znajdował się mężczyzna, który mógł wymagać udzielenia pomocy. [czytaj więcej...]

Przy użyciu drabiny D10W funkcjonariusz policji wszedł do mieszkania przez jedno z otwartych okien. Następnie mężczyzna został przekazany pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejscu akcji były również dwa zastępy z JRG Świdnica.

 

Drugi z wyjazdów naszego zastępu tego dnia dotyczył wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Międzyrzecze. Kierowca samochodu dostawczego Volkswagen Transporter nie zastosował się do znaku zakazu B-20 - STOP i wjechał wprost w nadjeżdżający autobus szynowy. Kierowca pojazdu w wyniku wypadku doznał niegroźnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala celem wykonania specjalistycznych badań.  Autobusem szynowym podróżowało 17 osób. Jedna z nich zgłaszała dolegliwości i przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego, który następnie przetransportował ją do szpitala. Na miejscu akcji pojawiły się służby kolei, które sprawdzały przyczyny wypadku. Działania prowadziły zastępy z OSP Stanowice, OSP Strzegom, JRG Świebodzice. 

Write a comment

Comments: 0